Gospodarka narzędziowa na budowie

Ocena: 0
448

Jakie narzędzia znajdują się w magazynie? Co ma na stanie dana osoba? Kiedy mija najbliższy termin przeglądu technicznego? Za jaką kwotę zużyły się narzędzia w ubiegłym miesiącu? Na te wszystkie pytania pozwala odpowiedzieć specjalistyczne oprogramowanie do obsługi magazynu narzędzi.

Fot. PWSK

Narzędziownia 2.0 to nowoczesny program magazynowy autorstwa firmy PWSK z Gliwic. Służy do ewidencji ilościowej i wartościowej dowolnych materiałów, wyposażenia, środków trwałych, dokumentów ze szczególnym uwzględnieniem przydzielania sprzętu jego użytkownikom.

Kartoteki
Program zawiera rozbudowaną kartotekę magazynową z możliwością wprowadzania kilku różnorodnych indeksów materiałowych, ceny, zdjęcia, kodu kreskowego, terminu przeglądu technicznego i legalizacji, podziału na grupy i rodzaje kartotek, z możliwością definiowania narzędzi składanych.

Narzędziownia 2.0. Kartoteka narzędziowa
Rys. PWSK

Dzięki zastosowaniu możliwości kopiowania (duplikowania) kartotek i gotowych szablonów nazw możliwe jest szybkie i bezbłędne wprowadzenie tysięcy pozycji. Eksport danych do arkusza kalkulacyjnego MS Excel zapewnia wymianę danych z innymi systemami i możliwość ich dowolnej obróbki.

Program Narzędziownia w pełnym zakresie obsługuje system znakowania narzędzi kodem kreskowym. Umożliwia przygotowanie i wydruk trwałych etykiet foliowych na drukarkach termotransferowych. Do ich odczytu stosować można ręczne, bądź bezprzewodowe skanery kodów kreskowych lub niezależnie pracujące kolektory danych.

Kartoteka pracowników przechowuje dane adresowe, zdjęcie, przyporządkowanie do odpowiedniej grupy pracowników, wydziału i stanowiska pracy. Dodatkowe wyposażenie pracowników w karty magnetyczne lub breloczki zbliżeniowe umożliwia:

  • niemal natychmiastowe wyszukanie osoby w bazie danych,
  • uniknięcie pomyłek (np. podobne nazwiska),
  • elektroniczną autoryzację transakcji (brak konieczności drukowania dokumentu potwierdzającego fakt wydania z magazynu),
  • możliwość zastosowania tego samego systemu kart identyfikacyjnych do rejestracji czasu pracy (RCP).

Analizy i raporty
Dzięki oprogramowaniu Narzędziownia można analizować obrót narzędziami wg różnorodnych kryteriów: grup, rodzajów, miejsc użytkowania, stanowisk kosztów, zleceń, i wypożyczającego. Roczny harmonogram przeglądów technicznych znakomicie uzupełnia dokumentację ISO.

Dokumenty magazynowe
Standardowe dokumenty magazynowe (karta narzędzia, karta pracownika, Rw, Zw, Pz, protokół likwidacji) pozwalają szybko przestawić się z dokumentacji papierowej na elektroniczną.

Specjalnie do pracy w budownictwie program Narzędziownia został wyposażony w moduł „Wynajem”, który ma za zadanie sporządzać umowy wynajmu maszyn, narzędzi i urządzeń, oraz prowadzić ich dokładną ewidencję.

Moduł pozwala na wystawianie dowolnej liczby faktur VAT do każdej umowy.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 2 (3) 2009

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy