Strona główna | O nas

O nas


INFORMATYKA W BUDOWNICTWIE
to kwartalnik, który stanowi bardzo przydatne źródło informacji, nie tylko dla firm budowlanych, ale również dla biur kosztorysowych i architektonicznych oraz producentów. Wydawnictwo jest swego rodzaju fachowym poradnikiem w zakresie wykorzystania technik informatycznych w przedsiębiorstwie.

Artykuły w nim zawarte nie tylko przybliżają ofertę rynkową, ale pomagają w wyborze odpowiednich aplikacji. W kwartalniku opisywane są nowe programy przeznaczone do zarządzania, kosztorysowania i projektowania, a także aktualizacje istniejących produktów. Nie zapomniano również o programach specjalistycznych, opracowywanych dla konkretnej branży, np. rusztowaniowej. Publikowane są także artykuły i informacje o najnowszym sprzęcie komputerowym, który ma zastosowanie w ciężkich warunkach panujących na budowach.

W dziale „Aktualności” zbierane są informacje rynkowe pochodzące od producentów programów, organizacji i firm budowlanych, które takie oprogramowanie u siebie wdrażają. Nie brakuje także relacji z targów, konferencji i spotkań branżowych.

Kwartalnik INFORMATYKA W BUDOWNICTWIE ma swoje odzwierciedlenie w Internecie. Jest nim strona internetowa
www.informatykawbudownictwie.pl W stałych działach, które są odpowiednikami działów wersji drukowanej umieszczane są artykuły oraz informacje pochodzące z kwartalnika. Istnieje również archiwum, zawierające opublikowane dotychczas artykuły.
Na stronie jest także możliwość zamówienia numeru poglądowego miesięcznika oraz prenumeraty. Ci, którzy chcą wiedzieć wcześniej co będzie zawierało najnowsze wydanie INFORMATYKI W BUDOWNICTWIE mogą zamówić bezpłatny Newsletter.

Zapraszamy do lektury naszego kwartalnika oraz częstego dwiedzania naszej strony.

Redakcja kwartalnika INFORMATYKA W BUDOWNICTWIE

PREZENTACJA FIRM
Astino BKK MTM PWSK
TEMAT MIESIĄCA
Obciążenia ruchome konstrukcji mostowych w Brigade/Plus

Projektowanie obiektów mostowych wymaga sprawdzenia konstrukcji poddanej działaniu obciążeń ruchomych (tzw. pojazdów modelujących samochody, pociągi oraz tramwaje, a także obiekty nietypowe – np. wojskowe). Im więcej możliwości definicji własnych pojazdów (o wielu osiach, stałych lub zmiennych) tym łatwiej spełnić nierzadko specjalne wymagania inwestora. Czytaj więcej