Oprogramowanie z firmy INTERsoft

Ocena: 0
313

Oferta firmy INTERsoft jest najbardziej kompleksową, w zakresie oprogramowania dla budownictwa. Obejmuje każdą dziedzinę projektowania - od architektury i konstrukcji, przez instalacje i kosztorysowanie aż do zarządzania i kompleksowej obsługi biura projektów.

ArCADia - IntelliCAD 2008 Professional+ - przykładowy ekran programu
Rys. INTERsoft


ARCADIA
ArCADia - IntelliCAD 2008 to funkcjonalny, wielodokumentowy program graficzny wspomagający projektowanie 2D i 3D. Posiada standardowo opcje ułatwiające tworzenie dokumentacji budowlanej (opcja rysowania ścian, wstawianie drzwi, okien, wykazy stolarki). Ze względu na swą filozofię działania oraz ten sam format zapisu danych (DWG) do złudzenia przypomina program AutoCad. Program jest dostępny w trzech odmianach (Premium, Professional, Professional+), co umożliwia dopasowanie do potrzeb i aktualnych zadań projektowych.

ArCADia - Architektura to inteligentne narzędzie rozszerzające program ArCADia - IntelliCAD o funkcje niezbędne do tworzenia profesjonalnej dokumentacji architektonicznej. ArCADia - Architektura to nowoczesna aplikacja łącząca intuicyjność pracy z profesjonalnym i precyzyjnym środowiskiem programów CAD. Program dedykowany architektom i inżynierom budowlanym, pozwala na tworzenie precyzyjnych rysunków dokumentacji architektonicznej i pełną wymianę danych z innymi programami typu CAD.

ArCADia - Kanalizacja zewnętrzna jest narzędziem działającym w środowisku CAD (IntelliCAD, AutoCAD). Wspomaga projektowanie przyłączy kanalizacyjnych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii program pozwala znacznie przyspieszyć prace projektowe, intuicyjny interfejs sprawia, że posługiwanie się programem jest łatwe i przyjemne.

Nakładki do ArCADia-IntelliCAD
StalCAD - przeznaczony do wsparcia projektanta przy opracowywaniu rysunków wykonawczych w konstrukcjach stalowych. Zakres pracy programu obejmuje wprowadzanie do rysunku gotowych elementów takich jak: przekroje spawane i walcowane, przekroje zdefiniowane przez użytkownika, widoki profili pojedynczych i załamanych, opisy elementów stalowych i łączników, układy śrub i nitów wraz z otworowaniem pod łączniki, wstawianie opisów dowolnych typów spoin oraz półautomatyczne wykonanie i wstawianie wykazu stali profilowej.

ŻelbetCAD wspiera projektanta przy opracowywaniu rysunków wykonawczych w konstrukcjach żelbetowych. Umożliwia wprowadzanie do rysunku: prętów zbrojeniowych (widoki, rzuty, przekroje), opisów zbrojenia, wymiarowania zbrojenia; a także automatyczne tworzenie wykazu stali zbrojeniowej.

InstalCAD jest nakładką na platformie IntelliCADa lub duoCADa, wspomagającą rysowanie schematów, rzutów, rozwinięć i aksonometrii instalacji sanitarnych. Przeznaczony jest do tworzenia instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych i parowych. Dzięki ogromnej bazie armatury, urządzeń i rurociągów, jest przydatnym narzędziem dla każdego projektanta. W celu przyspieszenia prac projektowych InstalCAD posiada inteligentne połączenie z wbudowanym programem do kosztorysowania Ceninwest. Pozwala to na jednoczesne tworzenie projektu technicznego i kosztorysu. Każdy wstawiany element ma przypisane parametry techniczne, a także generator ceny RMS. Dzięki temu w szybki sposób możemy stworzyć dokumentację zarówno dla elektryka jak i kosztorysanta.

INTERsoft - Przedmiar przeznaczony jest do tworzenia różnorodnych przedmiarów pomocnych przy kosztorysowaniu. Program umożliwia przeprowadzenie przedmiarów: liniowych, powierzchniowych, objętościowych, ilościowych (np. zliczanie punktów).

ArCADia - Kanalizacja zewnętrzna działa w środowisku CAD
Rys. INTERsoft


NETMAN
Nowoczesny program, napisany przy użyciu najnowszych technologii informatycznych i zaprojektowany jako podstawowe narzędzie do kompleksowej obsługi biura projektów, pojedynczych projektantów oraz grup niezależnych uczestników procesu projektowego współpracujących ze sobą na etapie tworzenia opracowania. Program jest intuicyjny w obsłudze, a w celu maksymalnego ułatwienia nauki obsługi początkującym użytkownikom jego interfejs jest wzorowany na popularnym Eksploratorze Windows. Program umożliwia, ze względów bezpieczeństwa danych oraz w celach archiwizacyjnych, pełne zarządzanie kopiami zapasowymi - zarówno tworzenie kopii jak i przywracanie danych z kopii. Całość struktury projektu można w każdej chwili zapisać w jednym skompresowanym pliku z możliwością jego archiwizacji na zewnętrznym nośniku, dowolnie przenosić lub przesyłać na inny komputer, aby potem znów automatycznie odtworzyć w pierwotnej postaci.

KONSTRUKTOR
Konstruktor jest systemem wspomagającym pracę projektanta konstrukcji. Program jest obecny na rynku od 2000 r. Systematycznie modyfikowany oraz poszerzany o coraz to nowe moduły stał się najczęściej wykorzystywanym programem komputerowym przez polskich konstruktorów budowlanych. Konstruktor jest prekursorem innowacyjnej idei programu zbudowanego ze współpracujących ze sobą modułów, które jednocześnie mogą działać niezależnie od siebie. Pozwala to użytkownikowi na racjonalny wybór i zakup poszczególnych modułów w zależności od aktualnych potrzeb. Przyrost tylko w tym roku sześciu modułów, daje gwarancję, iż w krótkim czasie Konstruktor obejmie całość zagadnień budowlanych, również tych najbardziej specjalistycznych.

Konstruktor 5.0 jest systemem wspomagającym pracę projektanta konstrukcji
Rys. INTERsoft


R3D3-RAMA 3D
R3D3 to program do analizy statycznej dowolnie obciążonych, trójwymiarowych układów prętowych, o dowolnej geometrii i dowolnych warunkach podparcia układu. Aplikacja zawiera pełną analizę statyczną z automatyczną kombinatoryką grup obciążeń i budową obwiedni sił wewnętrznych i reakcji oraz naprężeń.

Bogate doświadczenie w tworzeniu programów inżynierskich dla konstruktorów oraz długoletnia praktyka w dziedzinie wizualizacji oraz grafiki 3D w aplikacjach CAD, dała efekt w postaci programu z unikalnym systemem zadawania danych w konstrukcjach przestrzennych połączonym z dostosowanymi do potrzeb projektanta rzetelnymi wynikami.

Głównym założeniem programu jest możliwość wygodnego, graficznego wprowadzania danych, dlatego jest ono niezwykle proste i intuicyjne - geometrię układu możemy zdefiniować używając wyłącznie myszki. Nie jest zatem konieczne wprowadzanie danych z klawiatury, ale i ten sposób wprowadzania jest dostępny.

Dla programu R3D3-Rama 3d dostępne są moduły rozszerzające: InterStal oraz InterDrewno, które umożliwiają wymiarowanie konstrukcji stalowych oraz drewnianych.

R3D3 to program do analizy statycznej dowolnie obciążonych układów prętowych
Rys. INTERsoft


PLATO
PlaTo jest kompleksowym programem służącym do analizy statycznej i wymiarowania żelbetowych układów płytowych. PlaTo został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie konstruktorów na profesjonalny program do obliczeń tychże konstrukcji przy jednoczesnej łatwości wprowadzania danych i obsługi. Program można wykorzystać przy projektowaniu najprostszych elementów, np. płyt balkonowych, jak i tych najbardziej skomplikowanych, np. mostowych pomostów jezdnych.
 
CENINWEST
Program Ceninwest pozwala kompleksowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami oszacować wartość inwestycji obejmującą m.in. zakup działki, prace projektowe i przygotowawcze, budowę obiektów podstawowych, instalacji i wyposażania. Jest narzędziem przydatnym dla inwestorów, biur projektowych i biur kosztorysowych w celu ustalenia wartości kosztorysowej inwestycji oraz tworzenia kosztorysów i wycen metodą uproszczoną (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - Dz.U. nr 130, poz. 1389).

INTERAKTYWNE TABLICE INŻYNIERSKIE
ITI 2008 - Interaktywne Tablice Inżynierskie - to podręczne kompendium wiedzy, zawierające narzędzia niezbędne w pracy inżyniera, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży budowlanej. Program zaprojektowany został jako zestaw mniejszych i większych modułów podzielonych na grupy tematyczne. W aplikacji zastosowano najnowocześniejsze technologie informatyczne firmy Microsoft pozwalające na pracę z programem bez jakiegokolwiek szkolenia i wyjątkowy w tego typu aplikacjach interfejs graficzny. W skład tablic będą wchodzić zarówno niewielkie aplikacje odpowiadające zbiorom tabel w różnych źródłach książkowych, najnowszych normach itp. oraz proste programy liczące z różnych dziedzin wiedzy inżynierskiej. Docelowo tablice zawierać będą setki modułów z różnych branż i zakresów (kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych modułów w każdym kolejnym roku).

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 1 (1) 2008

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy