CP-System

Ocena: 0
325

CP-System Instalacje rurowe i wentylacyjne to wygodny i intuicyjny system wspomagający projektowanie instalacji c.o., wod.-kan., gazowych, medycznych, ppoż., wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, chłodniczych oraz dowolnych instalacji technologicznych w budownictwie i przemyśle.

Rys. CAD-Profi

CP-System składa się z czterech modułów: Instalacje rurowe i wentylacyjne, Instalacje elektryczne, Architektura, Mechanika). Program współpracuje z wieloma systemami CAD, w tym: Bricscad, progeCAD, ZWCAD, AutoCAD, AutoCAD LT i innymi. Program konfiguracyjny pozwala na dołączanie i odłączanie nakładki do programów CAD zainstalowanych na danym komputerze. Zaletą programu jest pełna zgodność projektów z formatem dwg i dxf, dzięki czemu istnieje możliwość nanoszenia zmian do rysunków w dowolnym systemie CAD.

CP-System zawiera intuicyjny, czytelny interfejs, co pozwala na rozpoczęcie pracy bez intensywnego szkolenia. Znacznie przyspiesza pracę projektantów z zachowaniem naturalnego sposobu tworzenia projektów, dzięki temu projektant nie musi zmieniać swoich przyzwyczajeń. Wiele poleceń automatyzuje tworzenie rysunków. Istnieje także możliwość błyskawicznej ich edycji, łatwego opisywania obiektów i wprowadzania zmian (np. inteligentne usuwanie symboli, odwracanie symboli, automatyczne połączenia).

CP-System zawiera zestaw dodatkowych poleceń zwiększających funkcjonalność programu. Jednym z nich jest rozbudowany kreator zestawień umożliwiający wydruk lub eksport danych do wielu popularnych formatów.

Dzięki technologii parametrycznej użytkownik może dostosować wymiary obiektów niezależnie od standardowych baz danych. Technologia „one-click” automatyzuje i znacznie przyspiesza projektowanie. CP-System posiada otwartą strukturę, dlatego użytkownik może tworzyć własne obiekty, symbole itp.

Program dostępny jest w różnych formach licencjonowania (wersja pudełkowa, wersja on-line, wersje czasowe, licencje korporacyjne). Posiada możliwość aktualizacji on-line, w tym bibliotek producentów, rozszerzeń programu i elementów zgłaszanych przez użytkowników.

Najważniejsze cechy programu CP-Sytem:

 • umożliwia projektowanie wszystkich rodzajów instalacji rurowych i wentylacyjnych, a także definiowanie przez użytkownika dodatkowych rodzajów systemów oraz przewodów rurowych i wentylacyjnych;
 • pozwala na tworzenie wszystkich rodzajów dokumentacji: schematy, rozwinięcia instalacji c.o. i wod.-kan., rzuty i przekroje. Możliwe jest także tworzenie izometrii z automatycznym przekształcaniem wszystkich symboli (w tym symboli użytkownika) do widoków izometrycznych;
 • zawiera wygodny edytor schematów wykorzystujący symbole z norm DIN, EN, ISO i PN oraz zdefiniowane przez użytkownika;
 • automatyzuje rysowanie przewodów rurowych i kanałów wentylacyjnych;
 • łączy przewody lub urządzenia z automatycznym doborem kolanek, trójników, redukcji itd.;
 • automatyzuje edycję rysunków (odwracanie symboli, usuwanie symboli, edycja parametrów przewodów i innych elementów instalacji);
 • zawiera parametryczne obiekty przedstawiające różne widoki wyposażenia instalacji;
 • zawiera obszerny zbiór obiektów i gotowych rozwiązań opracowanych na podstawie norm i katalogów renomowanych producentów (Viessmann, Wilo, Vaillant, Gestra, Reflex i inne). Wiele obiektów dostępnych jest także w 3D;
 • automatycznie wstawia armaturę, pompy i inne wyposażenie w przewody;
 • zawiera kreatora własnych symboli i obiektów;
 • pozwala na określanie dowolnych parametrów technicznych dla wszystkich obiektów;
 • automatycznie opisuje rysunki;
 • umożliwia wielopoziomowe numerowanie obiektów;
 • automatycznie tworzy zestawienia z obiektów wykorzystanych w projekcie z możliwością wydruku lub eksportu do formatów csv, xls, xml, rtf, html, pdf i innych.
Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 2 (3) 2009

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy