Akademia Athenasoft

Ocena: 0
736
Głównym produktem firmy Athenasoft jest program Norma. W ramach kompleksowej obsługi organizowano treningi dotyczące zaawansowanych funkcji tej aplikacji. Szkolenia stały się tak popularne, że dział, który się zajmował ich organizacją, przekształcił się w nową jednostkę o nazwie Akademia Athenasoft.

Fot. Athenasoft


Szkolenia w Akademii Athenasoft, które początkowo dotyczyły jedynie obsługi programu zostały rozszerzone o nową tematykę i w chwili obecnej obejmują podstawy kosztorysowania, zaawansowane metody kosztorysowania w programie Norma Pro, warunki kontraktowe FIDIC, podstawy harmonogramowania w programach MS Project lub Planista, określanie wartości kosztorysowej inwestycji (WKI) i robót budowlanych w programie Viking. Niebawem wachlarz szkoleń zostanie wzbogacony o projektowanie i kosztorysowanie systemów zabezpieczeń w budynkach. Istnieje też możliwość zorganizowania warsztatów o innej tematyce, jeżeli powstanie taka potrzeba.

Zajęcia z obsługi programów prowadzone są przez doświadczonych pracowników firmy Athenasoft, czyli ludzi, którzy program znają doskonale, gdyż na co dzień uczestniczą w pracach nad jego rozwojem. Szkolenia cieszą się popularnością wśród osób, które rozumieją, że wiedza u źródła jest najcenniejsza. Przy innych zagadnieniach Akademia angażuje fachowców z zewnątrz, w tym pracowników wyższych uczelni technicznych.

Warto wspomnieć chociażby o współpracy z Instytutem Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej oraz z Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o., w wyniku której Akademia Athenasoft, w listopadzie 2008 r. współorganizowała konferencję „Kontrakty budowlane – prawne i organizacyjne aspekty planowania i realizacji kontraktów”.


Fot. Athenasoft

Seminaria i konferencje w ramach Akademii prowadzone są w klimatyzowanych komfortowych pomieszczeniach. Warsztaty z kosztorysowania odbywają się w małych, co najwyżej dwunastoosobowych grupach. Dzięki temu trener może nawiązać bezpośredni kontakt z każdym uczestnikiem. Osoby biorące udział w szkoleniach otrzymują do dyspozycji nowoczesny komputer z najnowszą wersją oprogramowania, co pozwala na samodzielne rozwiązywanie postawionych zadań i przeprowadzanie ćwiczeń. W przypadku, gdy będzie takie zapotrzebowanie, szkolenie może zostać przeprowadzone w siedzibie klienta lub w dowolnym, uzgodnionym wcześniej miejscu. W czasie kursu, serwowane są zimne i ciepłe napoje, przekąski oraz lunch.

Na zakończenie zajęć, ich uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w szkoleniu, a po zdaniu egzaminu w formie testu komputerowego, certyfikat potwierdzający znajomość programu Norma na poziomie podstawowym lub zaawansowanym. Dodatkowo, po spełnieniu kilku warunków certyfikat mogą otrzymać firmy, które przeszkoliły swoich pracowników. Może on być przydatny, gdy firma bierze udział w przetargu lub chce poszczycić się posiadaniem nowoczesnego oprogramowania i wykwalifikowanej kadry.

(Andrzej Mościcki,
Athenasoft Sp. z o.o.)


Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 1 (2) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy