Aplikacja 3D DAF Truck Configurator nominowana do nagrody Computable Awards 2018

Ocena: 0
355

Firma DAF Trucks NV została nominowana do prestiżowej nagrody Computable Awards 2018 za konfigurator 3D DAF Truck Configurator, który pozwala klientom zaprojektować swoją idealną ciężarówkę przez Internet. Lider rynku producentów samochodów ciężarowych został nominowany do nagrody w kategorii "Innowacja cyfrowa roku".

Nagrody Computable Awards należą do najbardziej prestiżowych w dziedzinie teleinformatyki w Europie. Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane są firmom, projektom i osobom, które w minionym roku wyróżniły się na tle innych, opracowując przełomowe innowacje.

Konfigurator 3D DAF Truck Configurator pozwala klientom zaprojektować przez Internet samochód ciężarowy, który najlepiej spełnia ich wymagania dla każdego konkretnego zastosowania. Za pomocą tego narzędzia online można skonfigurować dowolne warianty ciągników siodłowych i podwozi, w tym każdą możliwą opcję fabryczną. Ponadto konfigurator 3D DAF Truck Configurator umożliwia klientom zobaczenie dokładnego rozmieszczenia takich elementów jak układ oczyszczania spalin, zbiorniki paliwa i skrzynki na akumulatory.

Bezpośrednia kontrola

Ponieważ wirtualny samochód ciężarowy można obracać w trakcie konfiguracji o 360 stopni, możliwe jest natychmiastowe sprawdzenie, czy dany wariant podwozia i kabiny, wraz z dowolnymi opcjami, stanowi idealny wybór z punktu widzenia zamierzonego zastosowania i nadwozia. Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla producentów nadwozi ciężarówek, umożliwiając im sprawdzenie, czy wybrane elementy zostały prawidłowo zainstalowane. Kompletna specyfikacja pojazdu może zostać udostępniona producentowi nadwozia bezpośrednio z konfiguratora 3D DAF Truck Configurator.

Współpraca z naszymi partnerami

Konfigurator 3D DAF Truck Configurator został stworzony w ścisłej współpracy z szeregiem głównych partnerów DAF Trucks. Przykładowo pliki źródłowe CAD powstały dzięki oprogramowaniu Siemens Teamcenter. Jeden z dostawców DAF, Kisters, przekształcił te pliki źródłowe w realistyczne obrazy, natomiast Valtech opracował interfejs konfiguratora. Atos był odpowiedzialny za integrację systemów, Incentro za dodanie funkcji dla producentów nadwozi, a ISAAC - co nie mniej ważne - stworzył aplikację VR.

Nominacja do nagrody Computable Awards 2018

Konfigurator DAF 3D Truck Configurator został nominowany dzięki nowatorskiemu i unikatowemu sposobowi, w jaki pomaga klientom zaprojektować pojazd zgodnie z ich rygorystycznymi wymaganiami przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Takie podejście ułatwia proces online, od sporządzenia specyfikacji ciężarówki do dostawy do klienta - pierwsze takie rozwiązanie w branży samochodów ciężarowych.

Głosowanie

O zdobywcach nagród Computable Awards decyduje jury złożone z ekspertów oraz głosy publiczności. Głosy publiczności w ramach Computable Awards 2018 można nadal oddawać do 7 października na stronie internetowej https://www2.computable.nl/computableawards/stem/.

Nowy konfigurator DAF Trucks 3D DAF Truck Configurator można znaleźć na europejskich krajowych stronach internetowych firmy DAF, takich jak www.daf.co.uk oraz www.daftrucks.de.

Źródło i zdjęcie: DAF

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy