APC w centrum danych OPTeam

Ocena: 0
366
OPTeam S.A. jest doświadczonym integratorem zaawansowanych rozwiązań informatycznych.

Data Center firmy OPTeam składa się z systemu 14 szaf serwerowych. Powstało w oparciu o system InfraStruxure firmy APC by Schneider Electric
Fot. APC


OPTeam S.A. jest doświadczonym integratorem zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Działalność firmy skupia się w szczególności na budowie sieci teleinformatycznych, wdrażaniu rozwiązań polityki bezpieczeństwa danych oraz systemów do zarządzania klasy ERP.

Dynamiczny rozwój sprawił, że firma podjęła decyzję o budowie w Jasionce koło Rzeszowa nowej siedziby, do której wkrótce zostaną przeniesione wszystkie działy firmy OPTeam, rozproszone dotychczas w kilku różnych lokalizacjach w Rzeszowie. Nowa inwestycja stała się okazją do utworzenia nowego, zaprojektowanego od podstaw Data Center.

OPTeam zdecydował się na budowę Data Center w oparciu o system InfraStruxure firmy APC by Schneider Electric. Wdrożona konfiguracja składa się z systemu 14 szaf serwerowych, rzędowego systemu klimatyzacji APC InRow SC, systemu zasilania obejmującego dwa centralne UPSy APC MGE Galaxy 5000 o mocy 60 kVA każdy oraz skalowalnego systemu monitorowania InfraStruxure Central.

Tak skonstruowane centrum obliczeniowe będzie spełniać potrójną rolę. Po pierwsze, będzie pełnić funkcję serwerowni na potrzeby wewnętrzne OPTeam. Firma zatrudnia ok. 100 osób. Przedsiębiorstwo produkuje, gromadzi i przetwarza dużą ilość danych, do których stały, niezakłócony dostęp jest sprawą kluczową. Dlatego 30% zainstalowanych serwerów będzie wykorzystywanych do obsługi samej firmy. Po drugie, specyfika działalności firmy, która wiele z aplikacji, jakie oferuje, hostinguje we własnym data center, wymaga, aby poziom dostępności danych i niezawodności urządzeń był na najwyższym poziomie. Trzecią funkcją, jaką spełnia nowe centrum danych jest funkcja referencyjna. OPTeam, jako integrator rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych, od wielu lat oferuje produkty APC.

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 1 (10) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy